Doğa Kampı 4. Gün (04.09.2018)


BSGM Doğa Kampı’nın 4. günü sabah sporu etkinliği ile başladı. Ardından kahvaltı yapan öğrencilerimiz kısa bir serbest zamanın ardından Algoritma Çözme etkinliğine başladılar. Bu etkinlikte, sırasız olarak adımları verilmiş bir algoritmanın çözülmesi takımlardan istendi. Algoritmanın adımları içerisinde, proje kapsamındaki ipuçları da kullanılarak öğrencilerin çözüm aşamasında biraz daha düşünmeleri amaçlandı. Öğrenciler algoritmayı sıralı hale getirip çözdüler. Bu etkinlikte takım ruhunun önemi ve dört işlem yapma becerisi öne çıktı. Etkinlik esnasında öğrencilere bazı bulmacalar ile ilgili yeni ipuçları verildi ve henüz çözülememiş bulmacalara olan ilgilerinin canlı tutulması sağlandı.

Öğlen yemeği sonrasında, etkinlik kapsamında hazırlanması istenen röportajlar yapıldı. Her takım üyesi, takımların kendi belirlediği bir yerde rehberlerin sorduğu sorulara cevaplar verdi. Soruların cevaplanması esnasında oldukça eğlenceli anlar yaşandı (: Bütün öğrencilerin röportajları kayıt altına alındı ve proje yürütücüsüne teslim edildi. Röportajlar tamamlandıktan sonra öğrenciler yemek saatine kadar dinlenmek için zaman buldular.

Akşam yemeği yendikten sonra, öğrencilerin bir önceki gün oldukça ilgi gösterdiği canlı quiz etkinliği tekrarlandı. Buradaki etkinlikte heyecan ve motivasyon üst düzeydeydi. Quiz soruları Yüz-yüze eğitimde ve etkinliklerde öğrencilere veriler birtakım bilgilerden oluşmaktaydı. Günü tamamlamadan önce, öğrencilerin Enerji puanlarını artırmaya yönelik iki farklı etkinlik daha gerçekleştirildi. Bu etkinliklerde hız ve takım konumunun önemi ön plandaydı. Beklenmedik bir anda rehberler için sürpriz bir etkinlik daha gerçekleştirildi ve bu kez rehberlerimiz yarış içerisine girdi. Gelecek günler için bazı ön hazırlıkların ardından gün tamamlandı.

Fotoğraflar ekleniyor / güncelleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir