Doğa Kampı 6. Gün (06.09.2018)


BSGM Doğa Kampı’nın 6. günü öğrencilerimiz meraklı şekilde kahvaltıya geldiler. Meraklı şekilde kahvaltıya gelme sebepleri, geceden BSGM sitemizin Siber Saldırıya uğraması sonucu Doğa ve Bilim Kampı puan tablosunun HACK yemesi ile sonuçların çalınmasıydı. Bunu sormak için rehber görevlilerimizden birine sorup senaryo gereği cevabını aldılar.
Topluca kahvaltımızı yaptıktan sonra spor ve siber güvenlik üzerine kurguladığımız oyunu takımlar halinde oynadık. Bu etkinliğimizde ki amaç; siber güvenlik hakkında saldırı ve savunma üzerine strateji geliştirme yeteneğini arttırmaktı.

Spor etkinliğinden sonra öğle yemeğimizi yedik. Öğle yemeği sırasında rehberlerin ada çevresinde kare kodları (QR) dağıtmalarının sonucunda, öğle yemeğinden sonra ipuçlarını bulmaları konusunda dönütler verilmiş oldu. Bu QR kodlar, bir sonraki günde sorulacak senaryoda geçeceği için eksiksiz toplanmaları önemliydi.

Ada çevresinde dolaşmadan sonra ise, bir önceki gün izlenilen film üzerine konuşma gerçekleştirdik. Bu konuşma sırasında Yapay Zeka, Teknoloji ve Robotiğin Geleceği, felsefe konuları üzerinde durduk. Öğrencilerimizin bu konular hakkında fikir edinip aklında ki soruları giderdik ve biraz daha geniş düşünmelerini sağladık.

Konuşmadan sonra akşam yemeği yendi. Akşam yemeğinden sonra ise öğrencilerimize görüş açılarını genişletecek bilmece tarzında bir soru sorduk. Bu soruyu yaklaşık 2-3 saat arasında uğraştılar daha sonra ise odalarına gidip yattılar. Yeni bir güne, yeni gizemlerle ve çözümlerle uyanmak üzere… (:

Fotoğraflar ekleniyor / güncelleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir