Doğa Kampı 8. Gün (08.09.2018)


Doğa Kampı’nın 8. günü takımların heyecanla kahvaltıya inmeleri, sabah sporlarını büyük bir şevkle gerçekleştirmeleri ve hemen siber korsanın kim olduğunun açıklanacağı kapanı programına hazırlanmaları ile birlikte başlamış oldu.

Öğle yemeğinin ardından, BSGM yürütücüsü Dr. Utku KÖSE, rehberler, okullardan gelen öğretmenler, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden öğretim elemanları (eğitmen / uzman) ve veliler ile birlikte Doğa Kampı’nın kapanış programı gerçekleştirilmiş oldu. Özellikle rehber hocalarımıza yardımlarından dolayı plaketleri takdim edildi ve siber korsanın kim olduğu açıklandı. Ardından her takıma göstermiş oldukları performans ve elde ettikleri puanlara göre belirlenen ödülleri verildi. BSGM’de her takım siber korsanı bulmaya çalışan siber güvenlik uzmanlarını temsil ettiğinden dolayı, sürecin kaybedeni yoktu. Nihayetinde süreç, herkesin birinci olduğu bir senaryo süreciydi.

Siber korsanın kim olduğuna ilişkin bilgilendirme akabinde, BSGM ekibi ve öğrencilere katılım sertifikaları da sunulmuş oldu. Toplantı ardınan BSGM ekibi, öğrenciler, okullardan gelen öğretmenler ve veliler sevinçli bir şekilde hatıra fotoğrafları çektirdi; süreci ikramlarla birlikte kutlamış oldu.

Kapanış programının ardından öğrencilerle birlikte C programlama dili üzerine genel dersler yapıldı. Bu dersler, özellikle BSGM süreci esnasında bilgisayar programlamaya merakı üst seviyelere ulaşan öğrencilerin yoğun talepleri sonucunda düzenlenmişti. Akşam yemeği ve ardından yine C programlama dili ile uygulamalarla devam eden 8. gün, böylece kazanımlarla ve çözümlemelerle dolu bir şekilde sona ermiş oldu.

Fotoğraflar ekleniyor / güncelleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir