Doğa Kampı 2. Gün (02.09.2018)


BSGM kapsamında doğa kampının ikinci gününe sabah sporu ve ardından sıkı bir kahvaltı yaparak zinde bir şekilde başladık. İkinci gün için öğrencilerin takım ruhu becerilerini ve yeteneklerini geliştirmeleri adına Sosyal Mühendislik konusunda drama hazırlamaları ve sunmalarını kapsayan bir etkinlik düzenlendi. Oldukça heyecanlı oldukları gözlemlenen takımlar, sunumlar akşam saatlerinde olacağı için hemen çalışmalarına başladılar. Öğrenciler, drama için çalışmalarını yaparken, kendilerine ara ara gönderilen ipuçlarından faydalanarak çeşitli bilgilere ulaşmaya çalıştılar. Bu bulmacalarla özellikle öğrenci takımlarının hız karakteristiği güncellenmiş oldu.

Öğle yemeği saatinde çalışmalara ara verilerek yemekler yendi ve arkasından öğrenciler sunum için son hazırlıklarını yaptılar. Sunum saati geldiğinde ise bütün gruplar tek tek çağrılarak rehber hocalarımızın karşısında sunumlarını gerçekleştirdiler. Rehber hocalarımız sunumları dikkatli bir şekilde değerlendirerek her bir takıma puanlarını verdiler. Akabinde bu etkinlik için takımların sıralaması açıklandı.

Akşam yemeğinden sonra Takım Kaplan öğrencilerinden olan Muhsin’in doğum günü kutlaması yapıldı. Böylece takımlar birbirleri ile kaynaşma olanağı elde etmiş oldular. Son etkinlikte, öğrencilere ilerleyen günlerde ipuçlarını çözmek için kullanacakları kısa bir Scratch eğitimi verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir