Doğa Kampı 1. Gün (01.09.2018)


BSGM projemizin Yüz-Yüze Eğitim sürecini tamamladıktan sonra sıra asıl eğlenceli kısım olan Doğa Kampı’na geldi. Eğitim sürecinde öğrendiklerimizi uygulamalı bir şekilde tecrübe edeceğimiz 1 haftalık süreç bugün başladı.

İlk olarak önceden belirlediğimiz bir saatte sevislere binmek üzere toplandık. Öğrencilerimiz servislere yerleştirildikten sonra rehberler eşliğinde Eğirdir’e ulaştı. Öncelikli olarak rehberler olarak genel günlük planlar üzerinde kısa bir toplantı yaptık. Öğle yemeği sırasında proje yürütücümüz etkinliğin ilerleyişi ve genel otel kuralları hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Bugün için belirlediğimiz etkinliğimiz öğrencilerimizin takım ruhu becerilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini sergilemeleri adına kendi gruplarını temsil edecek bir tasarım belirleyip dağıtmış olduğumuz beyaz tişörtlere bunları resmetmeleri üzerineydi. Akşam yemeği saatine kadar bu tasarımlar üzerinde çalışıp boyama işlemlerini bitiren arkadaşlarımız yemekten sonra sunumlarını gerçekleştirdi. Her grup teker teker neden bu tasarımı belirlediklerini, hangi süreçlerden geçtiklerini anlattı. Rehberlerimiz sunumları dikkatle inceleyip notlar aldıktan sonra puanlama aşamasına geçildi. Bu etkinlik sonucunda puan durumu tablomuz yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

İlk günün verdiği rehavet sebebiyle öğrencilerimizi fazla yormamak adına bugünlük öğrencilerimizi serbest bıraktık. Yarın görüşmek üzere 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir